PLASTYKA POWIEK

plastyka powiek

Plastyka powiek 

Usuwanie nadmiaru zwiotczałej skóry, tkanki podskórnej i/lub tłuszczu w celu korekty powiek górnych lub dolnych oraz usunięcia worków pod oczami i odmłodzenia obszaru oczodołu.

Blepharoplastyka 

Zabieg wykonywany jest  w znieczuleniu miejscowym. 

Na specjalne życzenie pacjenta można wykonać operację plastyki powiek w znieczuleniu ogólnym i/lub pozostać na jedną noc w klinice.

Blepharoplastyka Leczenie: 7-8 dni, a po 4-6 tygodniach pacjent może powrócić do ekspozycji na słońce.

Plastyka powiek jest proponowana w celu usunięcia nadmiaru skóry i wiotkich tkanek oraz ew. tłuszczu na poziomie górnej i dolnej powieki. Można wykonać ten zabieg w przypadku obrzękniętych, opadających powiek (lub powieki). Blepharoplastyka może również obejmować korektę powieki zwróconej na zewnątrz (ektropion) lub do wewnątrz (entropium).

Chirurgia powiek – Blepharoplastyka polega na usunięciu uprzednio zaplanowanej ilości zwiotczałych tkanek powieki górnej lub dolnej w obrębie skóry, tkanki podskórnej i ew. tkanki tłuszczowej na dotkniętych obszarach,  w celu zredukowania nadmiaru zwiotczałej skóry oraz poprawy pola widzenia. Po zabiegu blizny są zwykle niewidoczne jako ukryte w naturalnych załamaniach skóry – bruzdach powieki górnej i wzdłuż marginesu rzęskowego w przypadku dolnej powieki. W przypadkach, w których jest to konieczne, zwiększenie objętości może być związane z interwencją plastyczną przeszczepem tłuszczu – lipofilingiem lub niekiedy liftingiem czoła w obecności asymetrycznych lub opadających łuków brwiowych.

Blepharoplastyka – Zalecany pobyt pacjenta w klinice związany z zabiegiem  trwa kilka godzin. Szwy usuwa się w 6-8 dobie po zabiegu. Niewielkie zasinienia po zabiegu mogą być widoczne przez około 7-8 dni (soczewki kontaktowe można stosować po 1 tygodniu). Po 4-6 tygodniach operacji plastyki powiek pacjent może powrócić do ekspozycji na słońce stosując odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, okulary i kremy z filtrem UV i zawsze po uzyskaniu zgody chirurga. 

Wynik plastyki powiek jest na ogół trwały, w przeciwnym razie ze względu na procesy starzenia fizjologicznego można odnieść się do możliwej korekty po 8-10 latach. 

Kontrole pooperacyjne będą odbywać się w odległości 5-7 dni, 1 miesiąca, 3 miesięcy, 6 miesięcy.

Zapraszam na konsultację.

Maciej Cezary Pawlicki  – specjalista chirurgii plastycznej

tel. 600-744-665